مناسب ترین روش برای لوله بازکنی فاضلاب با توجه به شرایط و موقعیت گرفتگی توسط سرویسکار تعیین میگردد.

لوله بازکنی با فنر و دستگاه لوله فنرزنی

امروزه یکی از متداولترین روش های لوله بازکنی استفاده از روش فنرزنی میباشد.
فنر لوله بازکنی در قطرهای مختلف تولید و با توجه به قطر و جنس لوله فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. به هر میزان که قطر لوله فاضلاب بیشتر باشد ، قطر فنری که جهت رفع گرفتگی استفاده میشود نیز افزایش پیدا میکند.
بکارگیری از فنر با قطر بیشتر از حد مجاز میتواند باعث آسیب به لوله ها گردد و از طرفی استفاده از فنر با قطر کمتر از حد مجاز هم نمی تواند گرفتگی لوله را به درستی برطرف کند.
لوله بازکن های با تجربه به خوبی میدانند که از چه فنری برای کدام لوله استفاده کنند که هم به لوله آسیب وارد نشود و هم گرفتگی لوله بطور کامل برطرف شود.

لوله بازکنی با دستگاه تراکم هوا

یکی دیگر از روش های لوله بازکنی استفاده از دستگاه تراکم هوا میباشد. این روش نسبت به لوله بازکنی با فنر کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. این روش معمولا در مورد لوله هایی مورد استفاده قرار می گیرد که به دلیل نقص در اجرای لوله کشی، فنر به قسمتی از لوله که دچار گرفتگی شده هدایت نمیشود و وارد مسیر های انحرافی میشود‌. این روش معمولا در ساختمان های ویلایی و تک واحدی که لوله و مسیر فاضلاب مشاع نمیباشد استفاده میشود. استفاده از تراکم هوا در آپارتمان ها به جهت ارتباط لوله های فاضلاب واحدهای مسکونی از طریق رایز و خطر برگشت تراکم هوا به سایر واحدها مورد استفاده قرار نمیگیرد.

لوله بازکنی هشتگرد نظرآباد آبیک

لوله بازکنی هشتگرد نظرآباد آبیک

استفاده از محلول ها و اسید لوله بازکن

استفاده از محلول ها و اسید لوله بازکن جهت رفع گرفتگی لوله فاضلاب یک روش غیر مجاز و خطرناک میباشد که ممکن است باعث حوادث جبران ناپذیری گردد. استفاده از محلول های اسیدی جهت برطرف نمودن گرفتگی باعث از بین رفتن چسب اتصالات در لوله های پولیکا و ایجاد خوردگی و پوسیدگی شدید در لوله های چدن میشود. گازهای ناشی از اسید های لوله بازکنی بسیار خطرناک و سمی هستند و میتواند باعث مسمومیت و آسیب جدی به دستگاه تنفسی گردد. علاوه بر این همین بخارات میتواند به رنگ و لعاب لوازم خانگی نیز آسیب برساند و زیبایی آنها را برای همیشه از بین ببرد.

استفاده از واتر جت

استفاده از واتر جت جهت لوله بازکنی یکی از جدیدترین و بهترین روش های لوله بازکنی میباشد‌. در این روش جداره داخلی لوله فاضلاب با فشار فوق العاده آب شستشو داده میشود. این شستشو از طریق هدایت یک شلنگ به داخل لوله که مجهز به یک نازل مخصوص در انتهای خود میباشد صورت میگیرد. این نازل ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع گرفتگی از آنها استفاده میشود مثل نازل ریشه بر و یا نازل زنحیری و …
البته با توجه به قیمت بسیار بالای این تجهیزات متاسفانه این روش در کشور ما و به ویژه در حوزه کار خانگی مورد استفاده زیادی ندارد. از مزایای این روش میتوان به کیفیت بالای کار و عدم آسیب به لوله اشاره کرد ، مخصوصا در مورد گرفتگی لوله هایی با شیب کم که دچار رسوب زدگی شدید شده اند.

خدمات لوله بازکنی خسروی در هشتگرد ، نظرآباد ، شهرجدید هشتگرد و آبیک با تیمی مجرب آماده خدمات رسانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button