اگر لوله فاضلاب منزل یا محل کار شما دچار گرفتگی شده است و به دنبال شماره لوله بازکنی نظرآباد هستید ادامه مطلب را بخوانید.
وقتی لوله فاضلاب دچار گرفتگی می‌شود معمولاً فاضلاب از طریق کفشور ها پس زده می‌شود یا اصطلاحاً فاضلاب از کف شور بالا می آید. دلایل، علائم و حالات گرفتگی در لوله های فاضلاب متعدد هستند.

 چه عواملی می‌تواند باعث گرفتگی لوله فاضلاب شود؟

لوله بازکنی نظرآباد در این مقاله به بررسی این عوامل خواهد پرداخت…

گرفتگی لوله آشپزخانه

اگر لوله فاضلاب آشپزخانه منزل شما در یک آپارتمان دچار گرفتگی شده است به احتمال زیاد علت گرفتگی تجمع رسوب روغن و تکه های غذا می باشد که از طریق سینک ظرفشویی وارد مسیر لوله شده است.
سعی کنید قبل از شستشوی ظروف تکه های باقیمانده غذا و روغن را توسط دستمال های یکبار مصرف مخصوص آشپزخانه، به طور کامل پاک کنید. پاک کردن ظروف قبل از شستشو می تواند تاثیر بسزایی در عدم گرفتگی لوله‌ها داشته باشد.

چربی و روغن ناشی از شستشوی ظروف بعد از ورود به مسیر فاضلاب در اثر سرد شدن در جداره داخلی لوله ها رسوب می کند، و پس از مدتی بتدریج مسیر لوله به طور کامل مسدود می‌شود. توجه داشته باشید که پاک کردن ظروف قبل از شستشو توسط دستمال های یکبار مصرف مزایای دیگری نیز دارد که از آن جمله می‌توان به صرفه جویی در مصرف آب، مایع ظرفشویی و از همه مهمتر، صرفه جویی در زمان اشاره کرد.

لوله بازکنی نظرآباد

لوله بازکنی نظرآباد

گرفتگی لوله حمام

گرفتگی در لوله فاضلاب مربوط به حمام می تواند در اثر ورود نایلون، پارچه و یا موی سر به داخل لوله باشد. برای جلوگیری از گرفتگی در مسیر لوله حمام بهتر است همیشه از صافی و توری های ویژه در کفشور حمام استفاده کنید. هرگز صافی مربوط به کف شور ها را از روی آنها بر ندارید چرا که در جایی مثل حمام با برداشتن این صافی ها ممکن است اشیائی از قبیل صابون، درب شامپو و یا لیف به داخل لوله افتاده و باعث گرفتگی آن شود. سعی کنید به طور مرتب این صافی ها را تمیز کنید تا مانعی برای خروج آب نباشند. به هر حال اگر با مشکل گرفتگی حمام روبه رو شدید با شماره لوله بازکنی و فنرزنی در نظرآباد تماس بگیرید.

گرفتگی لوله فاضلاب توالت

گرفتگی لوله فاضلاب توالت نیز معمولاً به دلیل افتادن اشیا به داخل سیفون آن می باشد که ممکن است گرفتگی به قسمتهای جلوتر هم انتقال پیدا کند. شاید بدترین نوع گرفتگی در یک منزل مسکونی گرفتگی لوله توالت باشد.

برای اینکه با چنین مشکلی مواجه نشوید، لوله بازکنی نظرآباد توصیه میکند که همیشه محیط سرویس بهداشتی را مرتب و تمیز نگه دارید. از گذاشتن اشیای متعدد در اطراف کاسه توالت خودداری کنید چرا که ممکن است به طور اتفاقی داخل کاسه توالت افتاده و ایجاد مشکل کنند. استفاده از چاه بست که همان درپوش های پلاستیکی مخصوص کاسه توالت شرقی هستند می تواند در این مورد مفید باشد. چاه بست تا حد زیادی می‌تواند مانع از سقوط اشیا سبک به داخل لوله شود، پس پیشنهاد می کنیم حتماً از آن استفاده کنید. البته این چاه بست ها باید حدوداً هر ۶ ماه یکبار تعویض گردد چرا که فضولات اطراف آن رسوب کرده و در سرویس بهداشتی ایجاد بوی بد میکند. در مورد توالت فرنگی هم از انداختن حجم زیاد دستمال توالت به داخل آن خودداری کنید.

گرفتگی لوله پارکینگ و حیاط

اگر شما در یک خانه ویلایی که اطراف آن درختان زیادی وجود دارد زندگی می کنید و لوله فاضلاب دچار گرفتگی شده است به احتمال زیاد علت گرفتگی می تواند نفوذ ریشه درختان به داخل لوله باشد.

ریشه درختان معمولاً به شکل باورنکردنی می توانند از درز اتصالات و یا هر جای دیگری مثل شکستگی های احتمالی که در مسیر لوله وجود دارد وارد آن شوند و در آنجا بعد از اینکه رشد کردند بطور کامل مسیر عبور آب را مسدود کنند. بارها دیده شده است که لوله های فاضلاب که در معرض نفوذ ریشه درختان بوده اند در اثر فشار وارده از طرف آنها به طور کامل تغییر شکل داده و مسیر آب مسدود شده است. از آنجا که ذاتاً ریشه گیاهان آب دوست می باشند معمولاً در اطراف دهانه چاه های فاضلاب نیز از رشد چشمگیری برخوردار هستند و گاهاً حجم ریشه‌ها در دهانه چاه به حدی زیاد می‌شود که مانع از خروج فاضلاب از لوله می شوند. اگر نفوذ ریشه آسیب جدی به لوله وارد نکرده باشد، لوله بازکنی نظرآباد مشکل را برطرف خواهد کرد.

نفوذ ریشه درختان به لوله فاضلاب

لوله بازکنی نظرآباد

تغییر شکل لوله فاضلاب ناشی از فشار ریشه درختان

لوله بازکنی نظرآباد

گرفتگی لوله در ساختمان نوساز

اگر در یک ساختمان کاملاً نوساز با مشکل گرفتگی لوله مواجه شدید به احتمال زیاد علت گرفتگی مربوط به ریخته شدن مصالح ساختمانی و یا بتون به داخل آن می باشد. بهتر است در زمان ساخت و یا تعمیرات ساختمان همه ورودی لوله های فاضلاب به طور کامل پوشیده شود. در صورتی که لوله فاضلاب از جنس پولیکا باشد و با بتن مسدود شده باشد، احتمال باز شدن آن کم است چرا که اگر ر از فنرهای سرمته جهت خرد کردن بتن استفاده شود ممکن است به لوله آسیب وارد شده و سوراخ شود.

از اسید جهت از بین بردن بتن داخل لوله استفاده نکنید.

در بسیاری از موارد که علت گرفتگی لوله ریخته شدن بتن به داخل آن می باشد متاسفانه باید لوله و کف سرویس بهداشتی تخریب شده و قسمتی که با بتن مسدود شده است تعویض گردد که مستلزم هزینه و وقت زیادی خواهد بود. هیچ وقت سعی نکنید گرفتگی ناشی از بتن را با موادی همچون اسید برطرف کنید چرا که اسید تاثیری بر روی بتن نخواهد داشت و باعث از بین رفتن چسب اتصالات لوله می گردد.

در چنین مواردی بهتر است از افراد لوله بازکن ماهر در لوله بازکنی نظرآباد کمک بخواهید تا تلاش خود را انجام دهند. در صورتی که بتن وارد شده به داخل لوله خیلی زیاد نباشد با فنر زنی بر طرف خواهد شد. اگر در حین کار ساختمانی متوجه شده اید که در داخل لوله بتن ریخته شده است بهتر است بلافاصله مقدار زیادی آب با فشار داخل لوله بریزید تا بتن قبل از محکم شدن شستشو داده شود.

اگر علت گرفتگی ریخته شدن مصالح ساختمانی از قبیل شن و ماسه و یا تکه سنگ به داخل آن بود که بهتر است از یک لوله بازکن ماهر در لوله بازکنی نظرآباد کمک بگیرید تا آنها از طریق انبرهای مخصوصی که برای این کار دارند قطعات مربوط به مصالح ساختمانی را از داخل آن خارج کنند. در چنین مواقعی هرگز سعی نکنید با ضربه زدن به کف لوله گرفتگی را برطرف کنید چرا که این کار به احتمال زیاد موجب سوراخ شدن سیفون خواهد شد.
هرگز سعی نکنید با اشیایی از قبیل شلنگ آب و یا سیم مفتول اقدام به باز کردن لوله بکنید چرا که به احتمال زیاد خود آنها در زانویی لوله گیر کرده و مشکل را دو چندان خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button