تخلیه چاه چیست؟

در بسیاری از مناطق مسکونی به علت عدم وجود شبکه فاضلاب شهری، فاضلاب ساختمان ها به داخل چاه های جذبی هدایت می‌شود. عمده ترین مشکلی که در این نوع سیستم، جهت دفع فاضلاب وجود دارد مسئله پر شدن ظرفیت چاه فاضلاب می باشد. در صورتی که چاه فاضلاب ساختمان شما پر شود باید هرچه سریعتر به تخلیه آن اقدام کنید.
در شهرهایی که دارای شبکه فاضلاب شهری می باشند همه فاضلاب ساختمان شامل سرویس بهداشتی، آشپزخانه و غیره به داخل آن هدایت می‌شود و از آنجا نیز به سمت تصفیه خانه هایی که معمولاً در حومه شهر قرار گرفته اند هدایت می شوند.
پس اگر فاضلاب ساختمان شما به داخل چاه منتهی می شود قطعاً دیر یا زود، شما به شماره تخلیه چاه هشتگرد نیاز پیدا خواهید کرد.

تخلیه چاه هشتگرد

تخلیه چاه هشتگرد

اقدامات لازم قبل از تخلیه چاه

تخلیه چاه هشتگرد به شما توصیه میکند که،

در ابتدا شما باید اطمینان حاصل کنید که آیا چاه فاضلاب پر شده است یا مسیر لوله‌های فاضلاب دچار گرفتگی شده است.
اگر بر روی چاه فاضلاب شما دریچه بازید تعبیه نشده است بنابراین می توانید جهت اطمینان از پر شدن چاه و یا گرفتگی لوله با کارشناسان ما در تخلیه چاه هشتگرد تماس بگیرید.

اگر محل چاه فاضلاب ساختمان از قبل مشخص شده باشد و دارای دریچه بازدید یا همان دریچه تخلیه باشد کار شما بسیار ساده تر خواهد بود و همکاران ما در تخلیه چاه هشتگرد از طریق همان دریچه بازدید اقدام به تخلیه چاه خواهند کرد. در صورتی که از محل چاه فاضلاب ساختمان خود مطلع نیستید و محل آن علامتگذاری نشده است میتوانید با کارشناسان ما در تخلیه چاه هشتگرد تماس بگیرید.

بعد از مشخص شدن محل چاه فاضلاب باید در مرکز چاه یک سوراخ به قطر حداقل ۱۰ سانتیمتر به صورت مستقیم ایجاد گردد. معمولاً قطر شلنگ هایی که جهت تخلیه چاه مورد استفاده قرار می گیرد، حدود ۸ سانتی متر می باشد و بنابراین باید در مرکز چاه سوراخی به قطر حداقل ۱۰ سانتیمتر ایجاد گردد.
سوال بسیار متداولی که در این قسمت از کار برای مشتریان به وجود می آید این است که، آیا می توان چاه فاضلاب را از طریق لوله هواکش و یا کاسه توالت تخلیه کرد؟
پاسخ خیر است.
جهت تخلیه چاه الزاماً باید شلنگ های مربوطه از سوراخی که در مرکز چاه تعبیه می‌شود به صورت مستقیم وارد چاه شده و تا انتهای چاه به راحتی هدایت شود، بنابراین امکان تخلیه چاه از طریق دیگری امکان پذیر نمی باشد.

تماس با تخلیه چاه هشتگرد

بعد از آماده سازی درب چاه جهت تخلیه حالا نوبت آن رسیده است که با همکاران ما در تخلیه چاه هشتگرد تماس بگیرید و درخواست سرویس تخلیه چاه کنید.
خودروی تخلیه چاه در واقع یک کامیون مجهز به تانکر به همراه یک موتور وکیوم لجن کش پرقدرت می باشد .
خودروی لجن کش سعی می‌کند تا در نزدیکترین موقعیت به چاه قرار گرفته و پس از آن کارگران اقدام به اتصال شلنگ به تانکر می کنند و انتهای دیگر شلنگ از طریق همان سوراخی که در مرکز چاه تعبیه شده بود به داخل آن هدایت می شود.

پس از هدایت شلنگ به چاه، کارگران موتور پر قدرت لجن کش را روشن می‌کنند و عمل تخلیه چاه شروع می شود. مدت زمانی که طول می کشد تا عمل تخلیه چاه به طور کامل صورت گیرد به عواملی نظیر حجم و عمق چاه و البته فاصله محل محلی که کامیون توانسته قرار بگیرد تا محل چاه فاضلاب بستگی دارد. مدت زمان عملیات تخلیه چاه در مورد چاههای خانگی با فاصله متوسط، حدوداً ۳۰ الی ۶۰ دقیقه می باشد.
عملیات تخلیه چاه تا پر شدن ظرفیت تانکر حمل فاضلاب ادامه پیدا میکند. هزینه تخلیه چاه به صورت تانکری محاسبه می شود، به عبارتی به ازای حمل هر تانکر فاضلاب مبلغ مشخصی از مشتری دریافت می شود حتی اگر ظرفیت تانکر به طور کامل پر نشود باز هم یک سرویس محاسبه خواهد شد.

تخلیه چاه هشتگرد

تخلیه چاه هشتگرد

اقدامات لازم بعد از تخلیه چاه

تخلیه چاه هشتگرد به شما توصیه میکند که،

 همیشه قبل از اینکه چاه فاضلاب به طور کامل پر شود اقدام به تخلیه آن بکنید.
در صورتی که از زمان پر شدن چاه مدت زیادی بگذرد احتمال سست شدن خاک اطراف دهانه چاه وجود دارد که ممکن است منجر به ریزش کامل دهانه چاه و خاک اطراف آن گردد که بسیار خطرناک می باشد. پس اگر چاه فاضلاب ساختمان شما پر شده است در اولین فرصت با تخلیه چاه هشتگرد تماس بگیرید.

اگر چاه فاضلاب ساختمان شما دارای دریچه بازید در مرکز خود می باشد بهتر است هر سه ماه یک بار، وضعیت چاه را از لحاظ پر شدن با دقت بررسی کنید. اگر چاه فاضلاب ساختمان شما دارای دریچه بازدید نمی باشد حتماً بعد از اولین تخلیه اقدام به تعبیه دریچه بازدید یا تخلیه برای آن بکنید تا در دفعات بعدی که جهت تخلیه چاه اقدام می کنید، دچار مشکل نشوید و از طرفی بتوانید در فواصل زمانی مشخص سلامت چاه خود را بررسی بکنید. برای این کار لازم است تا پس از عملیات تخلیه چاه یک لوله پولیکا به قطر حداقل ۱۰ سانتی متر و به طول حدود ۱ تا ۲ متر در همان سوراخی که جهت تخلیه چاه تعبیه کرده بودید نصب کنید و یک درپوش مناسب بر روی آن قرار دهید تا در مواقع لازم به راحتی بتوانید درپوش را یاز کنید و وضعیت چاه را بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button