اگر نیاز به شماره تخلیه چاه در نظرآباد دارید، ادامه مطلب را بخوانید.

از آنجایی که شهر نظرآباد دارای شبکه فاضلاب شهری نمی‌باشد و فاضلاب ساختمان ها معمولاً به داخل چاه های جذبی هدایت میشود، خدمات تخلیه چاه نظرآباد نیاز اساسی برای هر ساختمان خواهد بود.
عوامل پر شدن چاه فاضلاب در مقاله‌ای دیگر در همین سایت مورد بررسی قرار گرفته است که می توانید آن را مطالعه بفرمایید.

به هر حال اگر چاه فاضلاب منزل یا محل کار شما پر شده است باید هر چه سریعتر به تخلیه آن اقدام بکنید. زمانی که چاه فاضلاب پر میشود به علت نفوذ رطوبت به خاک اطراف دهانه چاه، خاک اطراف طوقه چین چاه خیس شده و احتمال ریزش کامل دهانه چاه وجود دارد که بسیار خطرناک می باشد و می تواند ایجاد خسارت های جانی و مالی زیادی کند. پس بهتر است اگر متوجه شدید که چاه فاضلاب پر شده است هرچه سریعتر با خدمات تخلیه چاه در نظراباد تماس بگیرید. احتمال پر شدن چاه معمولاً در آپارتمان ها و ساختمان های بزرگ به دلیل حجم بیشتر آب ورودی به داخل چاه، بیشتر است.

تخلیه چاه نظرآباد

تخلیه چاه نظرآباد

اهمیت دریچه تخلیه یا دریچه بازدید روی درب چاه

در چنین ساختمان های بزرگی بهتر است که چاه فاضلاب دارای دریچه تخلیه و بازدید باشد تا در فواصل زمانی کوتاه مورد بازدید قرار بگیرد.اگر محل چاه ساختمان خود را نمی دانید بهتر است قبل از اینکه با مشکل پر شدن آن مواجه شوید محل دقیق آن را پیدا کرده و علامت گذاری کنید و سپس در مرکز آن یک سوراخ جهت تخلیه و هدایت شلنگ به داخل چاه ایجاد کنید. برای این سوراخ ایجاد شده در درب چاه حتماً یک درپوش مناسب در نظر بگیرید که در مواقع لزوم بتوانید به راحتی و سرعت آن را باز کنید و از وضعیت چاه باخبر شوید و اگر مطمین شدید که چاه پر شده با تخلیه چاه نظرآباد تماس بگیرید.

البته در اکثر ساختمان های جدید و نوساز محل چاه از قبل مشخص گردیده و سوراخی جهت تخلیه اضطراری چاه بر روی آن تعبیه شده است. به هر حال اگر چنین دریچه‌ای برای چاه شما ایجاد نگردیده است بهتر است هر چه سریعتر قبل از اینکه چاه پر شود آن را ایجاد کنید.اگر در محدوده ی چاه ساختمان متوجه فرورفتگی و نشست زمین شدید موضوع را بسیار جدی تلقی کنید و تا دهانه به طور کامل ریزش نکرده است اقدامات لازم را انجام دهید.

 

تماس با شماره تلفن تخلیه چاه نظرآباد

بعد از اینکه شما دریچه لازم جهت تخلیه چاه را ایجاد کردید، همکاران ما در تخلیه چاه نظراباد به موقعیت شما اعزام می شوند. چاه فاضلاب به طور معمول در حیاط و یا پارکینگ ساختمان ها در نظر گرفته می‌شود ولی متاسفانه در برخی موارد چاه فاضلاب داخل منزل قرار گرفته است در چنین مواردی بهتر است قبل از تخلیه چاه اثاثیه منزل در محیط اطراف به طور کامل جمع آوری شود و اگر مسیر شلنگ دارای فرش یا موکت است آنها نیز برداشته شود.
البته همکاران ما در تخلیه چاه نظرآباد از شلنگ های سالم و بدون نشتی جهت تخلیه استفاده می کنند با این وجود بهتر است جهت اطمینان بیشتر اقدامات ذکر شده در بالا صورت گیرد.

تخلیه چاه نظرآباد دارای خودرو های لجن کش با ظرفیت های مختلفی می باشد که بنا به درخواست شما به محل اعزام می شود. اگر از حجم و اندازه چاه خود مطلع نیستید و برای بار اول است که به تخلیه آن اقدام می کنید بهتر است درخواست خودرو با ظرفیت های کمتر بکنید و اگر احیاناً با یک تانکر چاه به طور کامل تخلیه نگردید می توانید درخواست سرویس های بیشتری بکنید و البته در دفعات بعدی که جهت تخلیه اقدام می‌کنید درخواست خودروی لجنکش با ظرفیت تانکر بیشتر خواهید کرد ‌.

اگر بدون اینکه از ظرفیت و حجم چاه فاضلاب خود مطلع باشید و اقدام به درخواست خودروی لجن کش با ظرفیت بالا کنید ممکن است متحمل هزینه اضافه و بی جهت شوید چرا که حتی اگر نیمی از حجم تانکر هم پر شود، هزینه یک سرویس کامل محاسبه و دریافت می شود . به بیان ساده تر قیمت تخلیه چاه به صورت تانکری محاسبه می شود و حتی اگر تانکر یا همان مخزن به طور کامل هم پر نشود شما باید هزینه یک سرویس کامل را پرداخت کنید.

تخلیه چاه چگونه انجام میشود؟

تخلیه چاه نظرآباد با موتورهای مکنده ( وکیوم ) پرقدرت وتانکر بزرگ

در گذشته برای تخلیه چاه از پمپهای لجن کش که معمولاً نیاز به برق سه فاز داشتند استفاده میشد. استفاده از پمپ های لجن کش جهت تخلیه چاه مشکلاتی را به همراه داشت. یکی از مشکلات این بود که برای وارد کردن این پمپ ها به داخل چاه باید درب چاه به طور کامل برداشته می‌شد که کار دشواری بود و نیاز به وقت و هزینه زیادی داشت. این پمپ ها معمولاً برای عملکرد نیاز به برق صنعتی یا همان برق سه فاز دارند که در منازل مسکونی امکان دسترسی به برق سه فاز وجود ندارد و بنابراین استفاده از این پمپها در منازل عملاً امکان پذیر نیست.بنابراین در جاهایی که دسترسی به برق صنعتی نبود از پمپ های تک فاز با توان پایین‌تر استفاده می شد و بنابراین امکان تخلیه کامل لجن چاه وجود نداشت.

موتور لجن کش وکیوم ( روتاری پمپ )

در حال حاضر استفاده از پمپ های آبکش جهت تخلیه چاه منسوخ شده است و در تخلیه چاه نظرآباد به جای آن از سیستم‌های وکیوم پرقدرت که به صورت یک موتور مجزا بر روی خودروی لجن کش نصب شده است استفاده می گردد. به کارگیری موتورهای لجنکش که با مکانیسم وکیوم عمل می کنند مزایای زیادی دارد. در مکانیسم وکیوم نیازی نیست تا دهانه چاه به طور کامل باز شود و پمپ به داخل چاه وارد شود بلکه تنها شلنگ های مربوطه از یک سوراخ با قطر حدود ۱۰ سانتی متر می تواند وارد چاه شود و محتویات آن را به طور کامل تخلیه کند.

این موتورهای پرقدرت لجن کش که با مکانیسم وکیوم کار می‌کنند نیروی لازم جهت راه اندازی را از موتور خودرو تامین می کنند و به عبارتی دیگر نیازی به جریان برق نخواهند داشت. از آنجایی که این موتور های لجنکش نیازی به برق صنعتی و یا خانگی ندارند و نیروی مورد نیاز خود را از طریق موتور‌خودرو تامین می‌کنند می‌توانند حتی در مناطقی که دسترسی به برق ندارند نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

عیب اصلی پمپ های آبکش

تخلیه چاه نظرآباد

تخلیه چاه نظرآباد

پمپ های آبکش کش برقی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت جهت انتقال لجن از مکانیسم پروانه که در ساختار آنها وجود داشت استفاده می کردند. در صورتی که قطعات بزرگی مثل تکه هایی از پارچه یا الیاف وارد پروانه این پمپ ها می شد دچار خرابی و قفل کردن پروانه می شد. اما در نسل جدید پمپ های لجن کش مکنده، این مشکل به طور کامل برطرف گردیده است و این پمپ ها قادرند لجن با غلظت بالا و قطعات بزرگ با اندازه حدود ۵ سانتی متر را به داخل خود مکش بکنند و و چاه به طور کامل تخلیه گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Button